We’re Closed

Aikataulut ja lukujärjestykset

Täältä näet kaikkien koulutuksien ajankohdat ja toimiston aukioloajat.


HEINÄALE on käynnissä 31.7.2021 asti:
EAS-koulutus (B, AM120, T) -20€, RTK-koulutus (B) -15€, MP-kurssit (A1/A2/A) -6€ (nyt harjoituskartiot kaupanpäälle) ja AJOKIELTO koulutukset -20€. Voit suorittaa kurssin tai koulutuksen halutessasi nopeasti ja osittain jopa lauantaisin! Eri kurssipakettien sisällöt, sekä paketti- ja kausialennukset on eritelty kurssikohtaisilla sivustoilla. Alennetut hinnat ovat heti näkyvillä ilmoittautumisjärjestelmässä, johon pääset " ilmoittaudu tästä " painikkeilla. Lisäksi passikuvat KAUPAN PÄÄLLE kurssilaiselle kurssipakettien yhteydessä.

  • 00Päivää
  • 00Tuntia
  • 00Minuuttia
  • 00Sekuntia
We’re Closed
Hei, Tänään on Sunnuntai klo 8.07 ja valitettavasti toimiston OPEN valo on jo suljettu tämän päivän osalta. Avaamme kuitenkin jo huomenna klo 12.00.

Seuraavana 7 päivänä tällä hetkellä ja nämä vaihtelevat viikottain normaali aukioloaikojen välillä. Nyt on käynnissä kesälomat, mutta palvelemme silti myös Heinäkuussa, joten olethan yhteydessä sähköpostitse tai Whatsapp +358 40 576 2015, mikäli emme pysty vastaamaan puhelimeen tai Chattiin ajotuntien aikana, Kiitos.

Sunnuntai, 1 elokuun: Suljettu
Maanantai, 2 elokuun: 12.00 – 17.00
Tiistai, 3 elokuun: 12.00 – 17.00
Keskiviikko, 4 elokuun: 12.00 – 17.00
Torstai, 5 elokuun: 12.00 – 17.00
Perjantai, 6 elokuun: Suljettu
Lauantai, 7 elokuun: Suljettu

Seitsemän päivän kuluttua yritämme palvella sinua toimistossa näiden normaali aukioloaikojen välillä tai OPEN-valon palaessa myös kotisivuilla – varaa ja varmista sinulle sopiva ajankohta täältä.

Sunnuntai Suljettu
Maanantai – Torstai 12.00 – 17.00
Perjantai Suljettu
Lauantai Suljettu

Aikataulut ja lukujärjestykset

Teoriatunnit voi nykyään suorittaa meillä vaihtoehtoisesti joko:

1. Nopeasti ja kätevästi verkkotunteina oppimisympäristössä Webauton kirjautumistunnuksilla valvomon aukioloaikoina
Ma-To 8-22, Pe-La 8-16. Nyt siis myös EAS- ja RTK-tunteja voidaan 1.2.2020 alkaen suorittaa lauantaisin tai

2. Tiettyinä ajankohtina live-opettajan pitämänä valitsemassasi virtuaaliluokassa kahden eri palveluntarjoajan toimesta tai erikseen sopimalla Etelä-Haagan toimipisteen luokassa vähintään 5 henkilön ryhmälle.

Virtuaalituntien lukujärjestykset löytyvät myös tämän sivuston alhaalta ja kysythän lisää tarvittaessa meiltä.

Ennen eri lukujärjestyksiin linkkien kautta siirtymistä voit tarvittaessa tarkastaa TÄSTÄ, mitkä teoriatunnit pitää suorittaa kurssillasi ja missä ne voi suorittaa. (Ve) = Verkkotunteina oppimisympäristössä, (H) = Haagassa tai (Vi) = Virtuaalitunteina virtuaaliluokissa [V1 | V2].

Lukujärjestyksen tapahtumien tulkintaohjeet.

Kalenterissa mainitaan tapahtuman 1. päivämäärä 2. kellonaika 3. teoriatunnin aiheen tunnus 4.  aloitustunti (suluissa) ja 5. tapahtuma paikka / toimipiste (suluissa).

16.10 = Tapahtumapäivä (1. päivämäärä)

17.00 = Tapahtuman aloitus kellonaika (2. kellonaika)

TK1 (EAS) = Ensimmäisen ajokortin suorittajan turvallisuuskoulutus teoriatunti (3. Teoriatunnin aiheen tunnus)

(A) = Teoriatunti on aloitustunti (4. aloitustunti toivottaa sinut myös tervetulleeksi kurssille  – ilmoittautuminen on suositeltavaa)

(Ve) = Verkkotunnit oppimisympäristössä

(H) = Haaga (5. toimipiste sijaitsee osoitteessa Vihdintie 8, 00350 Helsinki)

(Vi) = Virtuaalitunnit virtuaaliluokissa opettajan ja oppilaiden live-opetus ryhmässä

(P) = Porvoo (5. ajoharjoittelurata sijaitsee osoitteessa Metsäpirtintie 102, Porvoo)

VIRTUAALITEORIATUNNIT - VAIHTOEHTO 1

Palveluntarjoajan 1 virtuaaliluokassa 1

EAS- ja RTK-koulutukset 

Tämä on vaihtoehtoinen tapa suorittaa teoriatunnit verkkotuntien sijaan virtuaaliluokassa 1 live-opettajan kanssa ryhmässä tiettyinä ajankohtina. Kerrothan meille ennen teoriatuntien suorittamista, että miten haluat suorittaa nämä teoriatunnit.

Ajokieltokoulutukset

Tämä on yksi vaihtoehto suorittaa virtuaaliluokassa 1 live-opettajan kanssa ryhmässä vain näinä tiettyinä ajankohtina. Muista hyödyntää alekoodia ajokielto, mikäli suoritat ajokieltokoulutuksen seuraavien aikataulujen mukaisesti palveluntarjoajan 1 järjestämänä.

Extratunnit eri ajokorttiluokkiin

Tilataan yhdessä täältä, kun nämä sisältyvät valitsemaasi kurssipakettiisi tai haluat tilata ne erikseen meiltä edulliseeen hintaan.

VIRTUAALITEORIATUNNIT - VAIHTOEHTO 2

Palveluntarjoajan 2 virtuaaliluokassa 2

EAS- ja RTK-koulutukset 

Tämä on yksi vaihtoehto suorittaa virtuaaliluokassa 2 live-opettajan kanssa ryhmässä vain näinä tiettyinä ajankohtina.

(HUOM: ENG tunneille sekä C1/C1E ja moottoripyörän korotustunneille on
oma linkki)

Linkki EAS-tunneille:

https://eu.bbcollab.com/guest/cc89f56b25644d4b8a4eaeef96565a49

EAS-tunnit:
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 15.4.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 15.4.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 19.4.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 19.4.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 22.4.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 22.4.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 26.4.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 27.4.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 29.4.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 29.4.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 4.5.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 4.5.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 6.5.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 6.5.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 11.5.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 11.5.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 17.5.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 17.5.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 20.5.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 20.5.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 25.5.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 25.5.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 27.5.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 27.5.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 31.5.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 31.5.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 2.6.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 2.6.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 8.6.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 8.6.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 10.6.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 10.6.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 14.6.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 14.6.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 17.6.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 17.6.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 22.6.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 22.6.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 29.6.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 29.6.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 1.7.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 1.7.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 5.7.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 5.7.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 8.7.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 8.7.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 13.7.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 13.7.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 15.7.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 15.7.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 19.7.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 19.7.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 22.7.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 22.7.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 27.7.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 27.7.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 29.7.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 29.7.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 2.8.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 2.8.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 5.8.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 5.8.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 10.8.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 10.8.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 12.8.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 12.8.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 16.8.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 16.8.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 19.8.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 19.8.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 24.8.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 24.8.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 26.8.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 26.8.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 30.8.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 30.8.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 2.9.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 2.9.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 7.9.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 7.9.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 9.9.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 9.9.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 13.9.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 13.9.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 16.9.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 16.9.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 21.9.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 21.9.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 23.9.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 23.9.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 27.9.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 27.9.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 30.9.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 30.9.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 5.10.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 5.10.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 7.10.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 7.10.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 11.10.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 11.10.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 14.10.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 14.10.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 19.10.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 19.10.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 21.10.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 21.10.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 25.10.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 25.10.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 28.10.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 28.10.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 2.11.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 2.11.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 4.11.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 4.11.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 8.11.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 8.11.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 11.11.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 11.11.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 16.11.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 16.11.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 18.11.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 18.11.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 22.11.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 22.11.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 25.11.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 25.11.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 30.11.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 30.11.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 2.12.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 2.12.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 7.12.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 7.12.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 13.12.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 13.12.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 16.12.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 16.12.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 21.12.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 21.12.2021 18:00 – 19:30
Liikenteen perusteet 1 ja 2 (EAS) – 28.12.2021 16:15 – 17:45
Liikenteen perusteet 3 ja 4 (EAS) – 28.12.2021 18:00 – 19:30

Linkki Riskien Hallinta teoriatunneille:

https://eu.bbcollab.com/guest/cc89f56b25644d4b8a4eaeef96565a49

Riskiteoriatunnit:
Riskien hallinta 1 ja 2 – 20.4.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 20.4.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 26.4.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 3 ja 4 – 27.4.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 3.5.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 4.5.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 1 ja 2 – 12.5.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 12.5.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 18.5.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 18.5.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 24.5.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 24.5.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 3.6.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 3.6.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 7.6.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 7.6.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 15.6.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 15.6.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 21.6.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 21.6.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 28.6.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 28.6.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 6.7.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 6.7.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 12.7.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 12.7.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 20.7.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 20.7.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 26.7.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 26.7.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 3.8.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 3.8.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 9.8.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 9.8.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 17.8.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 17.8.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 23.8.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 23.8.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 31.8.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 31.8.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 6.9.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 6.9.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 14.9.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 14.9.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 20.9.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 20.9.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 28.9.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 28.9.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 4.10.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 4.10.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 12.10.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 12.10.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 18.10.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 18.10.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 26.10.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 26.10.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 1.11.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 1.11.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 9.11.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 9.11.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 15.11.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 15.11.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 23.11.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 23.11.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 29.11.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 29.11.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 9.12.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 9.12.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 14.12.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 14.12.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 20.12.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 20.12.2021 18:00 – 19:30
Riskien hallinta 1 ja 2 – 27.12.2021 16:15 – 17:45
Riskien hallinta 3 ja 4 – 27.12.2021 18:00 – 19:30

MP-korotustunnit ja Englannin kieliset videotallennetunnit.

Tämä on yksi vaihtoehto suorittaa virtuaaliluokassa 2 live-opettajan kanssa ryhmässä vain näinä tiettyinä ajankohtina. Muista hyödyntää alekoodia ajokielto40, mikäli suoritat ajokieltokoulutuksen seuraavien aikataulujen mukaisesti palveluntarjoajan 1 järjestämänä.

Linkki korotustunneille:

https://eu.bbcollab.com/guest/37ff5a1edfa04bb299752ede2dd6c254

A1-KOROTUS A2-LUOKKAAN
13.4.2021 A2-valmennusjaso KLO 18:00-19:30
4.5.2021 A2-valmennusjaso KLO 18:00-19:30
25.5.2021 A2-valmennusjaso KLO 18:00-19:30
15.6.2021 A2-valmennusjaso KLO 18:00-19:30
6.7.2021 A2-valmennusjaso KLO 18:00-19:30
27.7.2021 A2-valmennusjaso KLO 18:00-19:30
17.8.2021 A2-valmennusjaso KLO 18:00-19:30

A2 KOROTUS A-LUOKKAAN

14.4.2021 A-VALMENNUSJAKSO KLO 18:00-19:30
5.5.2021 A-VALMENNUSJAKSO KLO 18:00-19:30
26.5.2021 A-VALMENNUSJAKSO KLO 18:00-19:30
16.6.2021 A-VALMENNUSJAKSO KLO 18:00-19:30
7.7.2021 A-VALMENNUSJAKSO KLO 18:00-19:30
28.7.2021 A-VALMENNUSJAKSO KLO 18:00-19:30
18.8.2021 A-VALMENNUSJAKSO KLO 18:00-19:30

ENG tallenneteoriat:

Tallenneteorioille voi tulla kuuntelemaan joko EAS tai RTK tunnit
(opettaja kysyy alussa kummat haluaa kuunnella)
Opettaja on kokoajan paikan päällä vastailemassa kysymyksiin chatin
kautta!
Seuraavan kerran Tallenne EAS/RTK:

ENG teoriatuntilinkki:
Joing lessons your name and driving school:
https://eu.bbcollab.com/guest/3a74566b1b2e49b3a3fc32e7adbd440d

21.4.2021 ENG-video lessons start 16:00. You can listen 2 or 4 hours.
Example EAS1-2 and EAS 3-4 or only EAS1-2. (you can choose EAS1-2, EAS
3-4, RTK1-2 or RTK 3-4)
5.5.2021 ENG-video lessons start 16:00. You can listen 2 or 4 hours.
Example EAS1-2 and EAS 3-4 or only EAS1-2. (you can choose EAS1-2, EAS
3-4, RTK1-2 or RTK 3-4)
26.5.2021 ENG-video lessons start 16:00. You can listen 2 or 4 hours.
Example EAS1-2 and EAS 3-4 or only EAS1-2. (you can choose EAS1-2, EAS
3-4, RTK1-2 or RTK 3-4)
16.6.2021 ENG-video lessons start 16:00. You can listen 2 or 4 hours.
Example EAS1-2 and EAS 3-4 or only EAS1-2. (you can choose EAS1-2, EAS
3-4, RTK1-2 or RTK 3-4)
7.7.2021 ENG-video lessons start 16:00. You can listen 2 or 4 hours.
Example EAS1-2 and EAS 3-4 or only EAS1-2. (you can choose EAS1-2, EAS
3-4, RTK1-2 or RTK 3-4)
21.7.2021 ENG-video lessons start 16:00. You can listen 2 or 4 hours.
Example EAS1-2 and EAS 3-4 or only EAS1-2. (you can choose EAS1-2, EAS
3-4, RTK1-2 or RTK 3-4)
4.8.2021 ENG-video lessons start 16:00. You can listen 2 or 4 hours.
Example EAS1-2 and EAS 3-4 or only EAS1-2. (you can choose EAS1-2, EAS
3-4, RTK1-2 or RTK 3-4)
25.8.2021 ENG-video lessons start 16:00. You can listen 2 or 4 hours.
Example EAS1-2 and EAS 3-4 or only EAS1-2. (you can choose EAS1-2, EAS
3-4, RTK1-2 or RTK 3-4)
15.9.2021 ENG-video lessons start 16:00. You can listen 2 or 4 hours.
Example EAS1-2 and EAS 3-4 or only EAS1-2. (you can choose EAS1-2, EAS
3-4, RTK1-2 or RTK 3-4)
6.10.2021 ENG-video lessons start 16:00. You can listen 2 or 4 hours.
Example EAS1-2 and EAS 3-4 or only EAS1-2. (you can choose EAS1-2, EAS
3-4, RTK1-2 or RTK 3-4)
27.10.2021 ENG-video lessons start 16:00. You can listen 2 or 4 hours.
Example EAS1-2 and EAS 3-4 or only EAS1-2. (you can choose EAS1-2, EAS
3-4, RTK1-2 or RTK 3-4)
17.11.2021 ENG-video lessons start 16:00. You can listen 2 or 4 hours.
Example EAS1-2 and EAS 3-4 or only EAS1-2. (you can choose EAS1-2, EAS
3-4, RTK1-2 or RTK 3-4)
8.12.2021 ENG-video lessons start 16:00. You can listen 2 or 4 hours.
Example EAS1-2 and EAS 3-4 or only EAS1-2. (you can choose EAS1-2, EAS
3-4, RTK1-2 or RTK 3-4)
29.12.2021 ENG-video lessons start 16:00. You can listen 2 or 4 hours.
Example EAS1-2 and EAS 3-4 or only EAS1-2. (you can choose EAS1-2, EAS
3-4, RTK1-2 or RTK 3-4)

Ohjeet kaikille tunneille:

Vaihtoehto 1:
Osallistuminen tietokoneella. Nettiluokan linkki tulee aina avata
chrome-selaimella, jotta kaikki toiminnot toimivat oikein. Kirjaudu
sisään aina kirjoittamalla oma nimesi sekä AUTOKOULUSI Tämä on tärkeää,
jotta osallistumisesi saadaan kirjattua oikein.
Testaa laitteesi ennen ensimmäistä osallistumiskertaa (ei mielellään
teoriatuntiaikana)

Vaihtoehto 2:

Osallistuminen puhelimella tai tabletilla: Varmista että akkua on
riittävästi (ja laturi lähettyvillä). Selaimella ei ole merkitystä kun
osallistut puhelimella. Kirjaudu sisään aina kirjoittamalla oma nimesi
sekä AUTOKOULUSI

Ajokieltokoulutukset

Tämä on yksi vaihtoehto suorittaa virtuaaliluokassa 2 live-opettajan kanssa ryhmässä vain näinä tiettyinä ajankohtina.

Linkki Ajokieltokoulutus teoriatunneille:

https://eu.bbcollab.com/guest/cc89f56b25644d4b8a4eaeef96565a49

Ajokieltokoulutukset:
14.4.2021
AKK1/AKK2 – 14.4.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 14.4.2021 18:00 – 19:30
16.4.2021
AKK1/AKK2 – 16.4.2021 10:15 – 11:45
AKK3/AKK4 – 16.4.2021 12:00 – 13:30
19.4.2021
AKK1/AKK2 – 19.4.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 19.4.2021 13:45 – 15:15
21.4.2021
AKK1/AKK2 – 21.4.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 21.4.2021 18:00 – 19:30
26.4.2021
AKK1/AKK2 – 26.4.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 26.4.2021 13:45 – 15:15
28.4.2021
AKK1/AKK2 – 28.4.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 28.4.2021 18:00 – 19:30
3.5.2021
AKK1/AKK2 – 3.5.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 3.5.2021 13:45 – 15:15
5.5.2021
AKK1/AKK2 – 5.5.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 5.5.2021 18:00 – 19:30
7.5.2021
AKK1/AKK2 – 7.5.2021 10:15 – 11:45
AKK3/AKK4 – 7.5.2021 12:00 – 13:30
10.5.2021
AKK1/AKK2 – 10.5.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 10.5.2021 13:45 – 15:15
12.5.2021
AKK1/AKK2 – 12.5.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 12.5.2021 13:45 – 15:15
17.5.2021
AKK1/AKK2 – 17.5.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 17.5.2021 13:45 – 15:15
19.5.2021
AKK1/AKK2 – 19.5.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 19.5.2021 18:00 – 19:30
21.5.2021
AKK1/AKK2 – 21.5.2021 10:15 – 11:45
AKK3/AKK4 – 21.5.2021 12:00 – 13:30
24.5.2021
AKK1/AKK2 – 24.5.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 24.5.2021 13:45 – 15:15
26.5.2021
AKK1/AKK2 – 26.5.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 26.5.2021 18:00 – 19:30
28.5.2021
AKK1/AKK2 – 28.5.2021 10:15 – 11:45
AKK3/AKK4 – 28.5.2021 12:00 – 13:30
31.5.2021
AKK1/AKK2 – 31.5.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 31.5.2021 13:45 – 15:15
1.6.2021
AKK1/AKK2 – 1.6.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 1.6.2021 18:00 – 19:30
3.6.2021
AKK1/AKK2 – 3.6.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 3.6.2021 13:45 – 15:15
7.6.2021
AKK1/AKK2 – 7.6.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 7.6.2021 13:45 – 15:15
9.6.2021
AKK1/AKK2 – 9.6.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 9.6.2021 18:00 – 19:30
11.6.2021
AKK1/AKK2 – 11.6.2021 10:15 – 11:45
AKK3/AKK4 – 11.6.2021 12:00 – 13:30
14.6.2021
AKK1/AKK2 – 14.6.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 14.6.2021 13:45 – 15:15
16.6.2021
AKK1/AKK2 – 16.6.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 16.6.2021 18:00 – 19:30
18.6.2021
AKK1/AKK2 – 18.6.2021 10:15 – 11:45
AKK3/AKK4 – 18.6.2021 12:00 – 13:30
21.6.2021
AKK1/AKK2 – 21.6.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 21.6.2021 13:45 – 15:15
23.6.2021
AKK1/AKK2 – 23.6.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 23.6.2021 18:00 – 19:30
28.6.2021
AKK1/AKK2 – 28.6.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 28.6.2021 13:45 – 15:15
30.6.2021
AKK1/AKK2 – 30.6.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 30.6.2021 18:00 – 19:30
5.7.2021
AKK1/AKK2 – 5.7.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 5.7.2021 13:45 – 15:15
7.7.2021
AKK1/AKK2 – 7.7.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 7.7.2021 18:00 – 19:30
9.7.2021
AKK1/AKK2 – 9.7.2021 10:15 – 11:45
AKK3/AKK4 – 9.7.2021 12:00 – 13:30
12.7.2021
AKK1/AKK2 – 12.7.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 12.7.2021 13:45 – 15:15
14.7.2021
AKK1/AKK2 – 14.7.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 14.7.2021 18:00 – 19:30
19.7.2021
AKK1/AKK2 – 19.7.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 19.7.2021 13:45 – 15:15
21.7.2021
AKK1/AKK2 – 21.7.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 21.7.2021 18:00 – 19:30
23.7.2021
AKK1/AKK2 – 23.7.2021 10:15 – 11:45
AKK3/AKK4 – 23.7.2021 12:00 – 13:30
26.7.2021
AKK1/AKK2 – 26.7.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 26.7.2021 13:45 – 15:15
28.7.2021
AKK1/AKK2 – 28.7.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 28.7.2021 18:00 – 19:30
2.8.2021
AKK1/AKK2 – 2.8.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 2.8.2021 13:45 – 15:15
4.8.2021
AKK1/AKK2 – 4.8.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 4.8.2021 18:00 – 19:30
6.8.2021
AKK1/AKK2 – 6.8.2021 10:15 – 11:45
AKK3/AKK4 – 6.8.2021 12:00 – 13:30
9.8.2021
AKK1/AKK2 – 9.8.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 9.8.2021 13:45 – 15:15
11.8.2021
AKK1/AKK2 – 11.8.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 11.8.2021 18:00 – 19:30
16.8.2021
AKK1/AKK2 – 16.8.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 16.8.2021 13:45 – 15:15
18.8.2021
AKK1/AKK2 – 18.8.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 18.8.2021 18:00 – 19:30
20.8.2021
AKK1/AKK2 – 20.8.2021 10:15 – 11:45
AKK3/AKK4 – 20.8.2021 12:00 – 13:30
23.8.2021
AKK1/AKK2 – 23.8.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 23.8.2021 13:45 – 15:15
25.8.2021
AKK1/AKK2 – 25.8.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 25.8.2021 18:00 – 19:30
30.8.2021
AKK1/AKK2 – 30.8.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 30.8.2021 13:45 – 15:15
1.9.2021
AKK1/AKK2 – 1.9.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 1.9.2021 18:00 – 19:30
3.9.2021
AKK1/AKK2 – 3.9.2021 10:15 – 11:45
AKK3/AKK4 – 3.9.2021 12:00 – 13:30
6.9.2021
AKK1/AKK2 – 6.9.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 6.9.2021 13:45 – 15:15
8.9.2021
AKK1/AKK2 – 8.9.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 8.9.2021 18:00 – 19:30
13.9.2021
AKK1/AKK2 – 13.9.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 13.9.2021 13:45 – 15:15
15.9.2021
AKK1/AKK2 – 15.9.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 15.9.2021 18:00 – 19:30
17.9.2021
AKK1/AKK2 – 17.9.2021 10:15 – 11:45
AKK3/AKK4 – 17.9.2021 12:00 – 13:30
22.9.2021
AKK1/AKK2 – 22.9.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 22.9.2021 18:00 – 19:30
24.9.2021
AKK1/AKK2 – 24.9.2021 10:15 – 11:45
AKK3/AKK4 – 24.9.2021 12:00 – 13:30
27.9.2021
AKK1/AKK2 – 27.9.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 27.9.2021 13:45 – 15:15
29.9.2021
AKK1/AKK2 – 29.9.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 29.9.2021 18:00 – 19:30
1.10.2021
AKK1/AKK2 – 1.10.2021 10:15 – 11:45
AKK3/AKK4 – 1.10.2021 12:00 – 13:30
4.10.2021
AKK1/AKK2 – 4.10.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 4.10.2021 13:45 – 15:15
6.10.2021
AKK1/AKK2 – 6.10.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 6.10.2021 18:00 – 19:30
11.10.2021
AKK1/AKK2 – 11.10.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 11.10.2021 13:45 – 15:15
13.10.2021
AKK1/AKK2 – 13.10.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 13.10.2021 18:00 – 19:30
15.10.2021
AKK1/AKK2 – 15.10.2021 10:15 – 11:45
AKK3/AKK4 – 15.10.2021 12:00 – 13:30
18.10.2021
AKK1/AKK2 – 18.10.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 18.10.2021 13:45 – 15:15
20.10.2021
AKK1/AKK2 – 20.10.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 20.10.2021 18:00 – 19:30
25.10.2021
AKK1/AKK2 – 25.10.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 25.10.2021 13:45 – 15:15
27.10.2021
AKK1/AKK2 – 27.10.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 27.10.2021 18:00 – 19:30
29.10.2021
AKK1/AKK2 – 29.10.2021 10:15 – 11:45
AKK3/AKK4 – 29.10.2021 12:00 – 13:30
1.11.2021
AKK1/AKK2 – 1.11.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 1.11.2021 13:45 – 15:15
3.11.2021
AKK1/AKK2 – 3.11.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 3.11.2021 18:00 – 19:30
8.11.2021
AKK1/AKK2 – 8.11.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 8.11.2021 13:45 – 15:15
10.11.2021
AKK1/AKK2 – 10.11.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 10.11.2021 18:00 – 19:30
12.11.2021
AKK1/AKK2 – 12.11.2021 10:15 – 11:45
AKK3/AKK4 – 12.11.2021 12:00 – 13:30
17.11.2021
AKK1/AKK2 – 17.11.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 17.11.2021 18:00 – 19:30
19.11.2021
AKK1/AKK2 – 19.11.2021 10:15 – 11:45
AKK3/AKK4 – 19.11.2021 12:00 – 13:30
22.11.2021
AKK1/AKK2 – 22.11.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 22.11.2021 13:45 – 15:15
24.11.2021
AKK1/AKK2 – 24.11.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 24.11.2021 18:00 – 19:30
26.11.2021
AKK1/AKK2 – 26.11.2021 10:15 – 11:45
AKK3/AKK4 – 26.11.2021 12:00 – 13:30
1.12.2021
AKK1/AKK2 – 1.12.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 1.12.2021 18:00 – 19:30
3.12.2021
AKK1/AKK2 – 3.12.2021 10:15 – 11:45
AKK3/AKK4 – 3.12.2021 12:00 – 13:30
8.12.2021
AKK1/AKK2 – 8.12.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 8.12.2021 18:00 – 19:30
10.12.2021
AKK1/AKK2 – 10.12.2021 10:15 – 11:45
AKK3/AKK4 – 10.12.2021 12:00 – 13:30
13.12.2021
AKK1/AKK2 – 13.12.2021 12:00 – 13:30
AKK3/AKK4 – 13.12.2021 13:45 – 15:15
15.12.2021
AKK1/AKK2 – 15.12.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 15.12.2021 18:00 – 19:30
17.12.2021
AKK1/AKK2 – 17.12.2021 10:15 – 11:45
AKK3/AKK4 – 17.12.2021 12:00 – 13:30
22.12.2021
AKK1/AKK2 – 22.12.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 22.12.2021 18:00 – 19:30
29.12.2021
AKK1/AKK2 – 29.12.2021 16:15 – 17:45
AKK3/AKK4 – 29.12.2021 18:00 – 19:30

Vieritä ylös